Strona 265 z 266 PierwszyPierwszy ... 165215255263264265266 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2.641 do 2.650 z 2658

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #2641

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    980
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Przypomniałem sobie opowiastkę któregoś znanego polskiego jutubera [chyba Dawid Myśliwiec]
    że na początku mając słaby mikrofon i złe warunki akustyczne w pokoju
    żeby nagrać audio zamykał się w szafie.

  2. #2642

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    286
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    Ostatnio jak to napisałem na grupie OM na FB to mnie Przemysław Jakubczyk usunął ze znajomych super polityka firmy nie ważne że mam 4 bezlustra od olka i z 15 szkieł... nie masz prawa krytykować a zamiast podawać argumenty to lepiej dać bana
    A bo robisz zdjęcia na jedno kopyto to nie widzisz postępów
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  3. #2643
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.369
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Przypomniałem sobie opowiastkę któregoś znanego polskiego jutubera [chyba Dawid Myśliwiec]
    że na początku mając słaby mikrofon i złe warunki akustyczne w pokoju
    żeby nagrać audio zamykał się w szafie.
    Potrzeba matką wynalazków

  4. #2644
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.935
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Cała masa sprzętu do przetestowania, nie tylko OM ale i Laowy.
    Np 4 mm.

    Ten Laowa 4mm ma jedną wadę - jest za mały. W efekcie przy jego kącie widzenia 210 stopni niemal żadnym aparatem nie da się nim zrobić zdjęcia na którym za boku nie byłby widoczny uchwyt aparatu> Dużo lepiej rozwiązała to firma Meike - ich obiektyw 3.5mm f2.8 jest neco dłuższy i mimo jeszcze szerszego kąta widzenia (220 stopni) w aparatach z mniejszym uchwytem uchwyt nie zasłania części kadru (sprawdzone na E-M10-II I Panasonicu GX-8 .
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #2645
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.681
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Masz 100% racji - Laową nie da się zrobić zdjęcia " z ręki" bo zawsze palec naciekający migawkę będzie w kadrze.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  6. #2646
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.935
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Nawet nie tylko palec - na zdjęciu które pokazałeś po prawej stronie widać wchodzący w kadr uchwyt aparatu (sądzę że od którejś wersji E-M1 lub OM-1). W przypadku Meike kawałek uchwytu od E-M1 też widać (ale zdecydowanie mniejszy niż na Twoim zdjęciu) ale już w przypadku E-M10-II uchwyt w kadr nie wchodzi. To właśnie spowodowało ze wybrałem Meike a nie Laowę (przy okazji - nie wiem jak obecnie ale gdy kupowałem Meike był znacznie tańszy) Na palec i inne przeszkadzajki w kadrze recepta jest prosta - mocujemy aparat na monopodzie odchylonym do tyłu tak by jego noga w kadr nie wchodziła i wyzwalamy migawkę zdalnie - wężykiem lub telefonem. Monopod może by złożony i trzymany w ręce - przy takiej ogniskowej trzeba naprawdę dość mocno zatrząść aparatem by zdjęcie wyszło poruszone.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #2647
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.866
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    I tak oto aparaty bez gripa nabierają sensu
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #2648
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.681
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Nawet nie tylko palec - na zdjęciu które pokazałeś po prawej stronie widać wchodzący w kadr uchwyt aparatu (sądzę że od którejś wersji E-M1 lub OM-1). W przypadku Meike kawałek uchwytu od E-M1 też widać (ale zdecydowanie mniejszy niż na Twoim zdjęciu) ale już w przypadku E-M10-II uchwyt w kadr nie wchodzi. To właśnie spowodowało ze wybrałem Meike a nie Laowę (przy okazji - nie wiem jak obecnie ale gdy kupowałem Meike był znacznie tańszy) Na palec i inne przeszkadzajki w kadrze recepta jest prosta - mocujemy aparat na monopodzie odchylonym do tyłu tak by jego noga w kadr nie wchodziła i wyzwalamy migawkę zdalnie - wężykiem lub telefonem. Monopod może by złożony i trzymany w ręce - przy takiej ogniskowej trzeba naprawdę dość mocno zatrząść aparatem by zdjęcie wyszło poruszone.
    zdjęcie zrobione O-M1 na statywie, wyzwolone z opóźnieniem 2s
    przy okazji wkurzyłem się bo płytka statywowa mojego Slika nie jest kompatybilna ani natywną płytką Capture od Peak Design ani z opcjonalną płytką Manfrotto.
    i trzeba odkręcac.. a płytka PD wymaga imbusa..
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  9. #2649

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Elbląg
    Posty
    77
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Właśnie wróciłem ze zlotu tego umierającego systemu.
    Humory znakomite, było nas 82 osoby ( i lista oczekujących, bo miejsca w pensjonacie się skończyły)...
    Byłem nad Biebrzą w weekend, widziałem ludzi ze zlotu, przez Was restauracja była zamknięta w sobotę. No i słyszałem, że chcieliście wieżę widokową w Goniądzu zawalić masowym wejściem.
    A tak na poważnie - gdzieś była zajawka na temat tego zlotu? Bo tu na forum chyba nie widziałem.

  10. #2650
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.681
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez galvan Zobacz posta
    Byłem nad Biebrzą w weekend, widziałem ludzi ze zlotu, przez Was restauracja była zamknięta w sobotę. No i słyszałem, że chcieliście wieżę widokową w Goniądzu zawalić masowym wejściem.
    A tak na poważnie - gdzieś była zajawka na temat tego zlotu? Bo tu na forum chyba nie widziałem.
    ej, trzeba było dac znać
    restauracja nie była zamknieta przez nas
    dla nas też była zamknięta, jechałem do Moniek na kawę
    zamknęli bo brakuje ludzi do roboty i musieli dac wolne załodze przed długim weekndem.

    ogłozenie o zlocie było na grupie FB. W styczniu, zapisy zamkneły się w pół dnia
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.