Strona 256 z 267 PierwszyPierwszy ... 156206246254255256257258266 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2.551 do 2.560 z 2662

Wątek: Przyszłość m4/3

  1. #2551
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.949
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Smartfonom do szczęścia brakuje tylko długiego tele. Może teraz pora na jakąś rewolucję w optyce?
    Nie tylko. Brakuje też wizjera i ergonomii. Ze swojej działki dodam jeszcze że możliwości makro smartfonów mimo szumnych deklaracji producentów są dalekie od satysfakcjonujących. Nie wiem też jak wygląda możliwość sterowania smartfonem zewnętrzną lampą błyskową.
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 12.10.23 o 22:57
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  2. #2552
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.596
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Istnieje taka dyscyplina sportu, jak bieganie z obciążonym plecakiem (nie wiem, czy ma jakąś nazwę).
    Obawiam się, że amatorsko uprawiam te dyscyplinę. Amatorsko, bo nie biegam tylko chodzę, a plecak waży u mnie max jedynie kilkanaście kg (np gdy zabieram też laptop 17 cali). Standardowo to około 5 kg.
    No i moje dystanse są krótkie. Max kilkaset metrów

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    zmajstrujmy jakieś spotkanie i pogadajmy m.in. o tym czym dla nas jest fotografia, przy "bezalkoholowym" ... może na wiosnę..
    Widzę Gdańsk. Ale kojarzę, że większość jest z południa, nawet z gór. Gdyby zrobić spotkanie bardziej w centrum kraju to chętnie bym przybył.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 12.10.23 o 23:06

  3. #2553
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Widzę Gdańsk. Ale kojarzę, że większość jest z południa, nawet z gór. Gdyby zrobić spotkanie bardziej w centrum kraju to chętnie bym przybył.
    Z południa bliżej w Dolomity. Jeszcze bliżej niż z Radomia. A koszty porównywalne.
    Mam gotowe miejscówki. Ale to temat mocno zależny od pogody. I chyba najwcześniej w maju?

  4. #2554

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    @ToTom kusisz
    Już kiedyś wstępnie deklarowałem, że mogę się rozejrzeć za miejscówką pod Warszawą - konkretnie przy szkole cyrkowej w Julinku.
    Obok Puszcza Kampinowska, Wisła (nawet jakiś kajak się znajdzie ) Palmiry, Twierdza Modlin (są trasy z przewodnikami)...
    Na jesienny wypad chyba za późno, ale o wiośnie można by pomyśleć.

  5. #2555
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.063
    Siła reputacji
    53
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    I tu się z Jackiem zgadzam w 200%.
    Poza tym AI można sobie dawkować, nie ma konieczności tworzenia obrazów od zera. Wystarczy raz odpalić nowego PS i już się nie chce wracać do starszych wersji. Można mieć super radochę nawet z obrabiania starych zdjęć. No i AI będzie się rozwijać, cyfra też na początku budziła różne jakościowe wątpliwości, a teraz nikt nawet nie kombinuje, żeby ją z analogiem porównywać bo jest po prostu jakościowa przepaść.
    Tak jak patrze na moje foty robione analogiem ponad 40 lat temu, byc moze nie sa takie ostre i piekne kolorystycznie jak foty z cyfry ale te z analoga to sa fotografie a te z cyfry ciezko nazwac fotografiami, bardziej pasuje okreslenie fotoretuszami

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Nie tylko. Brakuje też wizjera i ergonomii. Ze swojej działki dodam jeszcze że możliwości makro smartfonów mimo szumnych deklaracji producentów są dalekie od satysfakcjonujących. Nie wiem też jak wygląda możliwość sterowania smartfonem zewnętrzną lampą błyskową.
    Przy zdjeciach smartfonem niektore foty doswietlam lampa ledowa.
    Ostatnio edytowane przez Darekw1967 ; 13.10.23 o 14:24 Powód: formatowanie tekstu
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  6. #2556
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    291
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    Tak jak patrze na moje foty robione analogiem ponad 40 lat temu...
    Jasne, a jazda maluchem na rodzinne wakacje, to była prawdziwa motoryzacja. Jazda pociągiem przez pół Polski w wagonowej toalecie, bo nawet na korytarzu nie było już miejsc, to była prawdziwa przygoda, szczególnie dla tych, którzy chcieli z tej toalety w trybie nagłym skorzystać. To było prawdziwe życie, a nie taki lalusiowy świat jak teraz...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #2557

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    @fret dobre
    I słuszne...

    PS. W "kibelku" mi się nie zdarzyło, ale na korytarzu w pociągu relacji Warszawa-Zagórz spędziłem sporo godzin

  8. #2558
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    269
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jazda pociągiem przez pół Polski w wagonowej toalecie, bo nawet na korytarzu nie było już miejsc, ...
    Ale ludzie byli bliżej siebie, dosłownie i przenośni, teraz jeden drugiemu wilkiem
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  9. #2559
    | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    2.063
    Siła reputacji
    53
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jasne, a jazda maluchem na rodzinne wakacje, to była prawdziwa motoryzacja. Jazda pociągiem przez pół Polski w wagonowej toalecie, bo nawet na korytarzu nie było już miejsc, to była prawdziwa przygoda, szczególnie dla tych, którzy chcieli z tej toalety w trybie nagłym skorzystać. To było prawdziwe życie, a nie taki lalusiowy świat jak teraz...
    Tutaj Twoja kultura osobista sie klania

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Ale ludzie byli bliżej siebie, dosłownie i przenośni, teraz jeden drugiemu wilkiem
    Obecnie w komunikacji miejskiej tez jest tlok i ludzie sa blisko siebie
    Co do bycia dla kogos wilkiem duzo zalezy od wychowania i kultury osobistej. To sie nie zmienilo
    Mlodzi ludzie wiecej w domach siedza i nadmiernie korzystaja z internetu i jak widze w tramwajach czy autobusach najczesciej pisza o niczym i rozmawiaja o niczym i w smartfonach przegladaja co jakis czas te same obrazki
    Dla mnie to strata czasu ale jak ktos lubi niech korzysta z tego jak chce i kiedy chce
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

  10. #2560

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    10.028
    Siła reputacji
    217
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Obawiam się, że jest to przewaga na poziomie nałogu piwnego. Też trzeba czasem pójść do sklepu.
    Nie trzeba. Możesz nie ruszając się z fotela, zamówić te piwa przez internet, a kurier dostarczy ci je do domu. Wystarczy, że podejdziesz do drzwi, a to wymaga znacznie mniejszego wysiłku.

    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Nie tylko. Brakuje też wizjera i ergonomii.
    Bardzo słuszna uwaga, szczególnie w kwestii ergonomii. Robienie setek zdjęć smartfonem, w ciągu kilku godzin bez przerwy, byłoby chyba katorgą dla każdego. Poza tym smartfon ma wiele ograniczeń, chociażby tyczących się ustawień. O jakości zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych, nawet nie ma co wspominać, bo w tym aspekcie, do topowych korpusów, jeszcze mu daleko.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 24.03.13, 22:30
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25.02.10, 00:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.